۱۴۰۰ شنبه ۶ آذر
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
تقدیر مجمع نمایندگان خوزستان از دیوان محاسبات در موضوع فسخ قرارداد واگذاری هفت تپه
1400/02/28 809
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشو، مجمع نمایندگان استان خوزستان با انتشار بیانیه ای، از پیگیری دیوان محاسبات کشور و همراهی دستگاه قضا در فسخ قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه تقدیر کرد.
متن این بیانیه که به امضای کلیه نمایندگان مردم استان خوزستان رسیده و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، به شرح زیر است:

«بسمه تعالی »
جناب آقای دکتر قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیات،

احتراماً، همانگونه که مستحضرید دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی و نماینده انحصاری منتخبین ملّت در نظارت بر حسن اجرای قانون، وظیفه خطیر پاسداری از بیت المال را برعهده دارد. بر همین اساس و با پیگیری های مسئولان و همکاران خدوم و حافظان بیت المال در این سنگر مقدس و با همراهی دستگاه قضا، قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه فسخ و این شرکت به بیت المال بازگشت. قابل ذکر است پس از احراز تخلفات عدیده در نحوه واگذاری، فقدان اعتبار قیمت پایه، عدم بررسی اهلیت متقاضی، عدم نظارت صحیح و اثربخش سازمان خصوصی سازی، عدم پیگیری اقدامات متناسب با ایفای تعهدات خریدار، عدم تحقق اهداف واگذاری مطابق با سیاست های کلی اصل 44، دیوان محاسبات به این ماجرا ورود کرد و پس از پیگیری 8 ماهه، نهایتاً با همراهی قوه قضائیه این واگذاری غیرقانونی فسخ شد. فسخ واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و بازگشت آن به بیت المال نشان داد مجلس یازدهم و بازوی نظارتی مهم آن نسبت به احقاق حقوق مردم حساسیت ویژه داشته و در جهت حفظ و پاسداشت بیت المال گام بر خواهد داشت.
بنا به مراتب فوق، بدینوسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از جناب آقای دکتر بذرپاش رئیس کل محترم و همکاران صدیق و پرتلاش ایشان در دیوان محاسبات کشور اعلام می داریم.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal