۱۴۰۰ سه شنبه ۹ آذر
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
برگزاری چهاردهمین نشست کارگروه مبارزه بابرگزاری چهاردهمین نشست کارگروه مبارزه با فساد مالی و پولشویی اینتوسای با حضور نمایندگان دیوان محاسبات کشور فساد مالی و پولشویی اینتوسای با حضور نمایندگان دیوان محاسبات کشور
1399/09/04 1558
چهاردهمین نشست سالانه کارگروه مبارزه با فساد مالی و پولشویی سازمان اینتوسای در آذر ماه سال جاری با شرکت نمایندگان دیوان محاسبات....
چهاردهمین نشست سالانه کارگروه مبارزه با فساد مالی و پولشویی سازمان اینتوسای در آذر ماه سال جاری با شرکت نمایندگان دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و بیش از 30 کشور جهان بصورت مجازی برگزار گردید.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در مراسم افتتاحیه این نشست، هشام بداوی رئیس دیوان محاسبات مصر و رئیس کارگروه مبارزه با فساد مالی و پولشویی سازمان اینتوسای (WGFACML) سخنرانی کرد و سپس نمایندگان دیوان محاسبات کشورهای اکوادور، ایالات متحده امریکا، اتریش، برزیل و جمهوری اسلامی ایران به ارائه مقالات کشور خود در حوزه مبارزه با فساد و پولشویی پرداختند.
همچنین در این اجلاس که با حضور سعید بیت عفری معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی، زیباکردار مشاور رئیس کل و هاشمی دهکردی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، برگزار گردید، مقاله دیوان محاسبات کشورمان با عنوان «اقدامات جمهوری اسلامی ایران و نقش دیوان محاسبات کشور در زمینه مبارزه با فساد مالی و پولشویی» ارائه شد.
شایان ذکر است، کارگروه مبارزه با پولشویی و فساد مالی سازمان اینتوسای، یکی از نهادهای زیرمجموعه این نهاد بین المللی است که در سال 2007 تاسیس شده است و در حال حاضر ریاست آن را دیوان محاسبات مصر بر عهده دارد. این کارگروه با دارا بودن 35 عضو سعی دارد تا با ارائه سیاستها، راهبردها و توصیه ها به موسسات عالی حسابرسی کمک نماید تا با ردیابی، رهگیری و کشف فساد مالی و پولشویی در معاملات و فعالیتهای دستگاههای دولتی، کارایی و اثربخشی و شفافیت فعالیتهای مالی دولت را افزایش داده و اموال متصرف شده را به دولت بازگردانند. دیوان محاسبات جمهوری ایران در اسفند ماه 1390 رسماً به عضویت این کارگروه کلیدی سازمان اینتوسای درآمد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal